Rozpoznawanie tablic

Będąc dystrybutorem najlepszych rozwiązań z dziedziny systemów zabezpieczeń, chcielibyśmy zaproponować nowoczesne urządzenia służące do skutecznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ich wszechstronnego zastosowania, dlatego oferujemy propozycje będące atrakcyjne dla rozmaitych Klientów. Jesteśmy przekonani, że z naszymi innowacyjnymi urządzeniami (HIKVISION, BCS), cały proces odczytywania i zapisywania tablic stanie się wyjątkowo prosty, ponieważ działają one efektywnie w każdych warunkach. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Format-MS!

Czemu służą systemy rozpoznawania tablic?

Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba odczytywania oraz rejestracji numerów tablic znajdujących się w zasięgu działania kamer. Co ważne, zwykle dają też możliwość tworzenia tzw. białej i czarnej listy, na których znajdują się dane pożądanych oraz niepożądanych pojazdów. Biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, urządzenia do rozpoznawania tablic rejestracyjnych można w dowolny sposób programować, dostosowując ich działanie do bieżących potrzeb. Warto jednak pamiętać, że w zależności od konkretnego modelu kamery będziemy mieli różne parametry, z których szczególnie ważny jest ten określający maksymalną prędkość, z jaką może poruszać się pojazd, by tablica została poprawnie odczytana.

Nowoczesne systemy rozpoznawania tablic

W Format-MS przygotowaliśmy wyjątkowo rozbudowaną ofertę produktów służących do sprawnego identyfikowania tablic pojazdów. Chcielibyśmy zaznaczyć, że wszystkie te systemy w zależności od producenta, będą przyjmowały nieco inne nazwy skrótowe w języku angielskim. Z tego powodu wyróżniamy m.in. LPR (Licence Plate Recognition), ANPR (Automatic Number Plate Recognition) czy ALPR (Automatic License Plate Recognition). Choć mnogość skrótów może przytłaczać, wszystkie odnoszą się po prostu do systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych, które są przydatne np. na lotniskach bądź parkingach. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami produktowymi takich marek jak HIKVISION czy BCS dystrybuowanymi przez Format-MS już dziś!

Zastosowania systemów rozpoznawania tablic

Nowoczesne urządzenia dostępne w ofercie naszej firmy, pozwalające na skuteczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów, znakomicie sprawdzają się w różnorodnych miejscach. To doskonały wybór między innymi dla parkingów płatnych, gdzie mogą ułatwiać wjazd lub wyjazd z danego terenu. Ponadto systemy rozpoznawania tablic pomagają w identyfikowaniu skradzionych pojazdów, a także tych, których właściciele dopuścili się na przykład przekroczenia dozwolonej prędkości.

Wybór urządzenia do rozpoznawania tablic rejestracyjnych

Wybierając sprzęt do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, należy przede wszystkim kierować się jego przeznaczeniem, a także warunkami, w jakich będzie pracować. Urządzenie zakupione na przykład z myślą o identyfikacji zbyt szybko jadących pojazdów na autostradzie musi być w stanie odczytać dane samochodu poruszającego się z dużą prędkością. Zaawansowane systemy rozpoznawania pozwolą zaś zidentyfikować nawet zabrudzone tablice. Zapraszamy więc do sprawdzenia pełnej oferty Format-MS!

Automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych i nie tylko

Nasze systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych są wyjątkowo efektywne i precyzyjne w namierzaniu ruchu wszystkich modeli samochodów. Rozpoznają one nie tylko kod identyfikacyjny auta, ale również jego typ, producenta oraz kolor. Dzięki zaawansowanej technologii są w stanie dokładnie odczytać tablice nawet w trudnych warunkach atmosferycznych czy z dalekiej odległości. W przypadku wątpliwości dotyczącej wyboru urządzeń do rozpoznawania tablic służymy pomocą. Z przyjemnością pomożemy w doborze optymalnego rozwiązania, które bez problemu zintegrować można z istniejącą infrastrukturą. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Zalety instalacji rozpoznawania tablic przy drogach

Korzyści z proponowanych przez nas systemów rozpoznawania tablic są szczególnie zauważalne w zatłoczonych miastach, na autostradach i ulicach o wysokim natężeniu ruchu, gdzie kierowcy często łamią przepisy drogowe. Rejestratory zapisują wszelkie naruszenia, umożliwiając organom ścigania podjęcie odpowiednich działań. Są one bowiem w stanie rozpoznać wykroczenia takie jak:

  • nielegalna zmiana pasa ruchu lub jazda w złym kierunku,
  • brak zapiętych pasów bezpieczeństwa,
  • odbywanie rozmów telefonicznych w trakcie prowadzenia pojazdu.

Ponadto poprzez rozpoznawanie tablic rejestracyjnych możliwe jest także namierzenie oraz ukaranie sprawców nielegalnego wywożenia odpadów do lasów.

Niezawodny dostawca inteligentnych systemów alarmowych

Nowoczesne systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych są chętnie wybierane przez naszych Klientów inwestujących w większe bądź mniejsze projekty. Jako lider w branży instalacji zabezpieczeń oferujemy innowacyjne rozwiązania zapewniające wygodę, efektywność i bezpieczeństwo. Dzięki bogatemu asortymentowi oraz licznym współpracom jesteśmy w stanie zaproponować urządzenia doskonale spełniające Państwa oczekiwania – niezależnie od branży, a także wielkości firmy czy obiektu, w którym zostaną zamontowane. Zachęcamy do zaopatrywania się w rejestratory służące do rozpoznawania tablic samochodowych i dołączania go grona zadowolonych Klientów firmy Format-MS!