Okablowanie strukturalne

Każdy dom, mieszkanie czy przedsiębiorstwo wymaga zastosowania specjalnego okablowania umożliwiającego codzienne korzystanie z urządzeń zasilanych energią elektryczną. Ten złożony z wielu komponentów system został stworzony po to, aby użytkownicy mogli bez problemu podłączać do sieci kolejne maszyny i sprzęty, takie jak, chociażby komputer, telewizor, telefon czy instalacje alarmowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pracować na kilku urządzeniach jednocześnie bez obaw o zerwanie połączenia sieciowego. Aby zainstalować okablowanie strukturalne, należy spełnić kilka warunków, które umożliwiają jego zastosowanie.

Kiedy można założyć okablowanie strukturalne?

Jeśli planujesz zainwestować w okablowanie strukturalne, zwróć uwagę na to, czy w każdym pomieszczeniu masz gniazda abonenckie sieci telekomunikacyjnej oraz komputerowej. Na jeden pokój o powierzchni 10 mKw powinny być zamontowane dwa gniazdka i dodatkowo gniazdo zasilające. Dopiero wtedy będziemy mogli zając się okablowaniem, w skład którego wchodzi:

  • światłowód bądź kable miedziane (okablowanie pionowe),
  • połączenie gniazda z punktem rozdzielczym (okablowanie poziome),
  • gniazda,
  • połączenia międzybudynkowe,
  • połączenia z systemami komputerowymi.

Postaw na profesjonalizm i fachowe doradztwo — FORMAT-MS

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży technicznej zajmujemy się sprzedażą wszelkiego oprzyrządowania do okablowania strukturalnego. Znajdziesz u nas gniazda, punkty rozdzielcze, kable i tym podobne akcesoria, które są potrzebne do prawidłowego działania całej sieci. Oferujemy asortyment najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, jak również prowadzimy profesjonalne doradztwo. Nasi fachowcy chętnie udzielą Ci wszelkich informacji na temat poszczególnych komponentów, a także przedstawią atrakcyjną ofertę. Zapraszamy do kontaktu zarówno Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, właścicieli firm czy inwestorów.