Zdalny, bezdotykowy pomiar temperatury

Systemy TermowizyjneRozwiązania termowizyjne do pomiaru temperatury, z wieloma produktami i szerokim zakresem zastosowań, zostało zaprojektowane, aby uzyska szybki, bezpieczny i nie wymagający kontaktu pomiar w miejscach publicznych. 

Popularne produkty:

Kamery termograficzne;  Terminale MinMoe; DeepinMind NVR; Kamera termowizyjna dwuprzetwornikowa 

Sprawdź oferowane produkty naszych partnerów:

Zalety Technologii Termowizyjnej:
  • Dzięki Technologii AI kamery termograficzne wykrywają tylko temperaturę powierzchni skóry, co ogranicza fałszywe alarmy z innych źródeł ciepła.
  • Algorytm adaptacyjny zapewnia kompensację zmian temperatury otoczenia oraz odległości od mierzonego obiektu dla uzyskania najwyższej dokładności.
  • Technologia termowizyjna została szeroko zastosowana w scenariuszach badań temperatury, ponieważ oferuje dużą elastyczność i wydajność we wstępnym badaniu przesiewowym celem skierowania na dokładne badania medyczne.

Do czego służą systemy termowizyjne?

Systemy termowizyjne są to urządzenie do rejestracji i wizualizacji rozkładu temperatury na powierzchniach obiektów. To inaczej: odwzorowanie obrazu termalnego obiektów.

Jak działają systemy termowizyjne?

Kamery termowizyjne działają na zasadzie przetwarzania promieniowania podczerwonego, emitowanego lub odbitego przez te obiekty, na sygnał elektryczny. Następnie na obraz oglądany na ekranie, tzw. termogram. Składa się z układu optycznego, detektora promieniowania podczerwonego (zwykle półprzewodnikowego, głównie z krzemu Si, tellurku kadmu i rtęci CdHgTe lub antymonku indu InSb) wraz z układem chłodzenia, elektronicznego toru wzmacniania, przetwarzania i wizualizacji (w kolorach lub w odcieniach szarości).

Układ optyczny w kamerach termowizyjnych składa się zwykle z: obiektywu, układu przeszukiwania (zespołu mechaniczno-optycznego złożonego z drgających lub wirujących zwierciadeł), którego zadaniem jest stopniowe (punkt po punkcie) odbieranie informacji z obserwowanego obiektu, oraz układu skupiającego promieniowanie i kierującego je na detektor. Detektory, przetwarzające promieniowanie na sygnał elektryczny, to zwykle tzw. detektory termiczne. Przykładem takich detektorów są bolometryczne (bolometr), piroelektryczne (piroelektryczność) lub fotonowe (półprzewodnikowe, o działaniu opartym na zjawiskach fotoelektrycznych); detektor może stanowić pojedynczy element, częściej składa się z wielu elementów w postaci linijki lub matrycy. Do przedstawiania obrazu termalnego badanego obiektu przez kamery termowizyjne służą monitory kolorowe lub monochromatyczne.

Bezdotykowy pomiar temperatury – wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa

Dzięki kamerom termowizyjnym zdalny pomiar temperatury ciała nabrał zupełnie nowego wymiaru. W zasadzie wyklucza on konieczność bezpośredniego kontaktu z Pacjentem. System zainstalowany w urzędzie, przychodni, na lotnisku samodzielnie rejestruje i wykrywa ewentualną gorączkę, sprawiając, że monitoring jest jeszcze bezpieczniejszy, bardziej higieniczny oraz dokładny. Wykrywanie temperatury bez udziału zaangażowanego w pomiar pracownika sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występuje konieczność jednoczesnego zbadania wielu osób w krótkim czasie.

Urządzenia przeznaczone do zdalnego pomiaru temperatury ciała – nowoczesne rozwiązania nie tylko w czasie pandemii

Zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego podróżnym czy pracownikom dużych instytucji, którzy na co dzień stykają się z wieloma osobami to bardzo ważne zagadnienie. Pandemia koronawirusa jedynie rozpowszechniła wykrywanie temperatury ciała za pomocą bezdotykowych systemów. Tak naprawdę jednak tego typu działania powinny być dostępne dla firm również poza czasem obostrzeń. W firmie Format-MS znajdziesz urządzenia sprawdzonych producentów, pozwalające na mierzenie temperatury ciała z zachowaniem niezbędnego dla zachowania zdrowia dystansu.

Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń – na wszystkie chętnie odpowiemy.

Bezdotykowy pomiar temperatury

Pandemia pokazała całemu światu jak kluczowe dla zachowania zdrowia i bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej są nowoczesne technologie. To właśnie kryzys zdrowotny spowodował upowszechnienie się oraz szersze stosowanie sprzętów czy urządzeń, które umożliwiają zdalny pomiar temperatury ciała. W Format-MS nie są nam obce innowacyjne rozwiązania na tym polu, ponieważ oferujemy szereg niezawodnych akcesoriów, które bez wątpienia sprawdzą się w rozmaitych branżach. Przekonaj się sam!

Nowoczesny monitoring temperatury ciała

Bezdotykowe urządzenia pomiarowe są dziś chętnie wykorzystywane zarówno w przychodniach, szpitalach, klinikach, jak i na lotniskach, w sklepach, a także urzędach oraz innych miejscach publicznych. Dlaczego tak ważne jest dokładne wykrywanie temperatury ciała? Ponieważ umożliwia identyfikację osób, które mogą być przeziębione lub chore, co przydaje się zwłaszcza w ograniczaniu rozprzestrzeniania się różnych wirusów. Zachęcamy do zapoznania się z rozbudowaną ofertą rozwiązań od takich marek jak Hikvision, BCS czy Optex. Skontaktuj się z nami już dziś!

Monitoring temperatury ciała

Świadomość, jaka zrodziła się w nas w czasie pandemii COVID-19 sprawiła, że dziś nieco bardziej odpowiedzialnie podchodzimy do tematyki rozprzestrzeniania chorób w miejscach publicznych. Choć nie każdy nosi maseczkę wtedy, gdy nie jest to wymagane prawnie, mnóstwo osób wykształciło w sobie nawyk, ochraniania dróg oddechowych czy to w środkach transportu publicznego, szpitalach, czy też sklepach. Do wyłapywania potencjalnie zakażonych osób świetnie sprawdza się bezdotykowy pomiar temperatury za pomocą nowoczesnych urządzeń. Działające na bazie termowizji propozycje od Hikvision, BCS czy Optex gwarantują szybki, a zarazem niezwykle precyzyjny zdalny pomiar temperatury, co może okazać się przydatne zarówno w przypadku kolejnej pandemii, jak i ogólnego dbania o zdrowie swoich pracowników.

Wykrywanie temperatury ciała za pomocą systemów termowizyjnych

Bezdotykowy pomiar temperatury jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnych kamer termowizyjnych, które przetwarzają emitowane lub odbite przez obiekty promieniowanie podczerwone na sygnał elektryczny. Pozwala to kompleksowo zapoznać się z rozkładem temperatur na termogramie, które są oznaczane kolorystycznie w zależności od wysokości. Zależy Ci na tym, aby zainwestować w niezawodny monitoring temperatury ciała? Postaw na wysokiej jakości systemy termowizyjne od renomowanych producentów — Optex, Hikvision czy BCS. Zapraszamy!

Nie znaleziono żadnych pól.