Zestaw do transmisji LAN + PoE po 2 przewodach 10Mbps do 1000m

Format-MS_ETH10-2WIRE-SET _2
Format-MS_ETH10-2WIRE-SET _3
Format-MS_ETH10-2WIRE-SET _1

Zestaw aktywnych konwerterów – ogólna charakterystyka

ETH10-2wire-SET jest to zestaw aktywnych konwerterów, które służą do transmisji danych z sieci Ethernet oraz zasilania PoE. Taka transmisja jest możliwa z wykorzystaniem 2 przewodów np. jednej pary skrętki UTP. Urządzenia dają możliwość zamontowania kamer lub innych urządzeń IP PoE w takich miejscach, gdzie wymiana istniejącego okablowania jest niemożliwa bądź zdecydowanie nieopłacalna.

Moduł ETH10-2wire-TX można zasilać z dowolnego switcha PoE (port RJ45). Następnie za pośrednictwem 2 przewodów daje możliwość dwukierunkowej komunikacji sieciowej oraz zasilania modułu ETH10-2wire-RX wraz z kamerą PoE. Co więcej urządzenia można opcjonalnie zasilać ze złącz śrubowych POWER.

Maksymalna długość przewodów w torze 2wire to 1000m.

Definicja odległości

Maksymalna odległość transmisji danych oraz zasilania PoE zależy przede wszystkim od typu, długości oraz przekroju zastosowanych przewodów. Natomiast na stabilność transmisji spory wpływ ma obecność innych przewodów w trasie kablowej. A także każde dodatkowe połączenie pośrednie.

! Najlepsze parametry i największy zasięg transmisji są do uzyskania przy zastosowaniu 2 pojedynczych, skręconych przewodów np. jedna para skrętki UTP.

Odbiorniki

Kamerę ale też inny odbiornik PoE można dodać do portu RJ45 modułu ETH10-2wire-RX na końcu linii.

W przypadku połączenia odbiornika z innym swichem lub kartą sieciową bez obsługi PoE należy koniecznie wyłączyć zasilanie PoE. Należy to wykonać poprzez odpowiednie ustawienie zworki na odbiorniku ETH10-2wire-RX.

Zasilanie oraz inne właściwości urządzenia

Zasilanie konwerterów oraz urządzeń do nich podpiętych może być realizowane na kilka sposobów, przede wszystkim zależy od wybranego trybu pracy konwerterów. Możliwe jest zasilanie PoE lub z innego zewnętrznego zasilacza. –> Zarówno od strony nadajnika ETH10-2wire-TX jak i odbiornika ETH10-2wire-RX.

Konfiguracja zaawansowana dla różnych trybów pracy, realizowana za pomocą zworek, opisana jest szczegółowo w instrukcji urządzenia.

Obudowa z poliwęglanu to przemyślane rozwiązanie zapewniające izolację. Dodatkowo sprawia, że gabaryty urządzenia są niewielkie.

Niewielki rozmiar to szerokie możliwości montażu urządzeń.