Kontrola dostępu – wprowadzenie

Kontrola dostępu to organizacja dostępu oraz zarządzanie nim m.in. w miejscu pracy. Kiedy zależy nam na sprawnym monitorowaniu przepływu pracowników warto zainwestować w dobrze zaplanowany system kontroli dostępu, który gwarantuje funkcjonalność, zamiast generować dodatkowy chaos. Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferą profesjonalnych rozwiązań o różnym stopniu skomplikowania i funkcjonalności. W naszym portfolio systemów oraz produktów znajdziesz tylko najlepszych producentów z doświadczeniem międzynarodowym, m.in.: Roger, Satel, Vanderbilt, Hikvision, BCS.

ROGER – oferta

Roger to dominujący producent kontroli dostępu na rynku Polskim. Firma Roger posiada w swojej ofercie profesjonalne rozwiązania o różnym stopniu skomplikowania i funkcjonalności. W ofercie znajdziesz zarówno najprostsze rozwiązania, takie jak zamki szyfrowe, ale też sieciowe systemy kontroli dostępu RACS 4 oraz nowy, skalowalny system kontroli dostępu z elementami automatyki budynkowej i systemów alarmowych – RACS 5.

Kontrola dostępu firmy Roger to gwarancja wysokiej niezawodności oraz bezproblemowej, intuicyjnej obsługi systemu z poziomu użytkownika. Co zyskało potwierdzenie w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji w kraju i za granicą. Produkty marki ROGER to dobra relacja jakości do kosztu oraz docenione nie raz wzornictwo.

Systemy, które stanowią podstawę oferty są nieustannie rozwijane, tak samo jak ich funkcjonalność, która jest stale poszerzana o nowe możliwości. Systemy kontroli dostępu firmy Roger to rozwiązania opracowywane na podstawie wieloletniego doświadczenia w tej dziedzinie, obserwacji światowych i krajowych trendów w branży, ale przede wszystkim innowacyjnych, autorskich pomysłów inżynierów firmy.

mc16-k2
System kontroli dostępu RACS 5
racs-sys-k
System kontroli dostępu RACS 4
rft1000-k
Oferta uzupełniająca do systemów RACS 5 i RACS 4
rwl1-fx
Autonomiczna kontrola dostępu

SATEL – oferta

Systemy kontroli dostępu według producenta systemów zabezpieczeń SATEL mają za zadanie ograniczać wstęp do wybranych pomieszczeń, upraszczać codzienną kontrolę nad chronionymi strefami i ułatwiać poruszanie się po obiekcie.

W ofercie dostępne są dwa rozwiązania, które mogą zostać dobrane w zależności od specyfiki kontrolowanego obiektu a także na podstawie charakterystyki jego użytkowników. 

SKD_set.jpg

ACCO NET

To bardziej złożony system kontroli dostępu, który umożliwia zdalny nadzór nad siecią obiektów rozproszonych terytorialnie. System ACCO NET dedykowany jest zarówno dla instytucji o zwartej strukturze (pojedynczy obiekt) jak i organizacji wielooddziałowych (wiele obiektów). 

Cechy ACCO NET

 • system skalowalny o rozproszonej strukturze
 • sterowanie, konfiguracja i administrowanie systemem
 • zarządzanie systemem poprzez przeglądarkę internetową
 • nawet 65 000 użytkowników
 • możliwość integracji z systemem sygnalizacji włamania i napadu INTEGRA / INTEGRA Plus

ACCO

To system modułowy, który oferuje te najbardziej podstawowe funkcje kontroli dostępu. W zależności od potrzeb kontrolery przejść mogą pracować samodzielnie nadzorując pojedyncze przejścia. Mogą też stworzyć połączenia kontrolując pomieszczenie bardziej rozlegle. ACCO daje możliwość szybkiej migracji do systemu ACCO NET.

Cechy ACCO

 • zarządzanie lokalne
 • maksymalnie 1024 użytkowników
 • możliwość obsługi 255 kontrolerów
Systemy kontroli dostępu SATEL dają możliwość przede wszystkim efektywnego zarządzania dostępem.

Administracja SKD daje możliwość intuicyjnej organizacji dostępu użytkowników. Można zarówno przydzielać dostęp nadając odpowiednie uprawnienia (np. wejścia do pomieszczeń zawierających wrażliwe dane, niebezpieczne substancje czy urządzenia), a także dokładnie określać metody weryfikacji użytkowników (kod, karta, brelok lub pilot).

W niektórych przypadkach inwestycji wymagany jest szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Tu wykorzystuje się autoryzację przy pomocy dwóch identyfikatorów. To oznacza, że użytkownik, aby wejść do pomieszczenia lub z niego wyjść, musi np. wpisać kod na klawiaturze i przyłożyć do niej kartę zbliżeniową.

System oferuje również możliwość ustalania dokładnych harmonogramów dostępów. Dzięki temu daje możliwość wejścia do kontrolowanej strefy tylko w wybranych przedziałach czasowych.

BCS – oferta

Jak już wspominaliśmy, głównym celem systemów kontroli dostępu jest zarządzanie dostępem do poszczególnych wyznaczonych stref na obiekcie. Taka organizacja dostępu pozwala na ochronę danych, informacji i zasobów firmy.

W ofercie marki BCS dostępne są dwa rodzaje kontrolerów, do obsługi dwóch przejść jednostronnych lub dwustronnych. W przypadku modelu jednostronnego wymagane jest użycie karty, hasła lub kombinacji przy wejściu do pomieszczenia. Natomiast model dwustronny umożliwia autoryzację użytkownika podczas wejścia, jak i przy wyjściu z pomieszczenia objętego kontrolą dostępu.

Kontrolery BCS

mogą obsłużyć do 100tys. kart oraz do 150tys. rekordów i  umożliwiają korzystanie z funkcji takich jak:

 • Anti-passback, 
  ma na celu uniemożliwienie korzystania wielu osobom z tej samej karty dostępu. Funkcja APB działa poprzez rejestrowanie, którzy użytkownicy przemieścili się do określonego obszaru i z niego.
 • Multidoor interlock,
  to nic innego jak blokowanie wielu drzwi. Taka funkcja pozwala ustawić blokadę wielu drzwi między wieloma drzwiami tego samego urządzenia. W grupie wejść objętych funkcją blokady, jednocześnie można otworzyć maksymalnie jedne drzwi
 • Multicard open
  otwarcie wielu drzwi za pomocą jednej karty, takie rozwiązanie pozwola na zminimalizowanie potrzeby noszenie dużej ilości kluczy przez każdego użytkownika

CZYTNIKI KART MIFARE od BCS

Umożliwiają kontrolowanie dostępu za pomocą bezdotykowej weryfikacji osób chcących dostać do określonej strefy budynku: obsługują standard Mifare (13.56MHz), działają na zasadzie Plug&Play. W ofercie BCS mamy do dyspozycji czytniki z klawiaturami lub bez, zatem uwierzytelnianie następuje poprzez użycie transpondera lub wpisanie hasła. W celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas identyfikacji osób można skorzystać z kombinacji karta + hasło.

Produkty kontroli dostępu w ofercie BCS

Czytnik zbliżeniowy do kart i breloków.

Kontroler dostępu z rozpoznawaniem twarzy

Kontroler RFID-czytnik zbliżeniowy z klawiaturą.

Czytnik RFID-zbliżeniowy z klawiaturą w obudowie wandaloodpornej.

HIKVISION – oferta

Oferta systemów kontroli dostępu HIKVISION to rozwiązania całościowe. Do dyspozycji mamy kamery, kontrolery dostępu, różnego rodzaju przekaźniki alarmowe, a także architekturę IP, zamki drzwiowe oraz DVR-y. Produkty HIKVISION to starannie zaprojektowane rozwiązania systemowe, opracowane przez największy na świecie zespół ds. badań i rozwoju w branży bezpieczeństwa.

Systemy kontroli dostępy marki HIKVISION dają pełną kontrolę stref chronionych zarówno lokalnie, wewnątrz budynku, jak i zdalnie, poza nim. HIKVISION dostarcza: systemy uwierzytelniania zabezpieczające przed ingerencją osób niepowołanych, czytniki kart MIFARE i zbliżeniowych oraz wielopunktowe rozwiązania dostępu umożliwiające bezpieczną weryfikację tożsamości. W ofercie HIKVISION znajdziesz również rozmaite interfejsy i protokoły komunikacyjne, urządzenia wyposażone w karty sieciowe TCP/IP, oraz takie, które oferują terminale Wi-Fi działające autonomicznie. Dane klientów są zabezpieczane algorytmami kryptograficznymi RSA i AES.

Terminale rozpoznawania twarzy
Bramki obrotowe
Bramki obrotowe

Więcej informacji na temat oferty systemów kontroli dostępu marki HIKVISION wkrótce.

Całą ofertę systemów kontroli dostępu oferowanych w firmie Format-MS znajdziesz TUTAJ.

Zapraszamy również do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy najlepsze możliwości zakupu.