Automatyka domowa, co można poddać automatyzacji?

Automatyka domowa zautomatyzuje:

  1. Oświetlenie
  2. Bramy i rolety
  3. Zabezpieczenia i ochrona mienia (przed włamaniami)
  4. Bezpieczeństwo domowników (przed zdarzeniami nieoczekiwanymi np. pożar lub zalanie)
  5. Ogród (podlewanie lub oświetlenie)
  6. Ogrzewanie
  7. Multimedia
format-ms_logo_satel
format-ms_logo_hikvision
format-ms_logo_bcs

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniami automatyki domowej, zapraszamy do kontaktu 👉🏻 TUTAJ

Napisz, zadzwoń, albo porostu odwiedź nas w naszym biurze przy Bitwy Białostockiej 6. Dobierzemy odpowiednie urządzenia, rozwiązania dopasujemy do Twojego budżetu. Możesz na nas liczyć.

Oświetlenie

Możliwości dedykowane automatyzacji oświetlenia są bardzo szerokie i umożliwiają personalizowanie wszelkich ustawień zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Więc jeżeli kochasz kino, od teraz możesz stworzyć kinowy nastrój w swoim domu. Bez wstawania z kanapy możesz dopasować oświetlenie i poczuć się zupełnie jak w kinie.

Możesz włączać i wyłączać światła z poziomu aplikacji mobilnej w każdym pokoju. To oznacza, że jeżeli dzieci nie zgaszą za sobą świateł, wystarczy włączyć aplikacje i kliknąć w odpowiednią ikonę – bez zbędnego zaglądania do każdego pokoju.

Światło podąża wraz za Twoim krokiem. Też tak można. Ogarniając wieczorne porządki, sprawdzając wszystkie pokoje, już nie musisz za każdym jednym razam włączać by zachwalę znów wyłączyć światła. Światło uruchamia się właśnie tam, gdzie wchodzisz i wyłącza jak tylko wyjdziesz. To niesamowicie wygodne i w dodatku bardzo ekonomiczne rozwiązanie!

Dom gotowy na dobrą, spokojną noc. Często tuż przed zaśnięciem dręczą Cię myśli z rodzaju: czy drzwi wejściowe są aby na pewno zamknięte? Czy światła zostały pogaszone? Czy w kuchni wyłączony został opiekacz? Z automatyką domową możesz uspokoić swoje myśli ustawiając z góry plan działania: wystarczy zaplanować załączenie alarmu czy wyłączenie świateł w całym domu i już nie musisz się niczym martwić. A dodatkowo w aplikacji sprawdź wszystko to, co cię niepokoi. 

Wyjeżdżasz? Martwisz się o swój dom? Wystarczy ustawić symulację obecności domowników. Taka funkcjonalność odstraszy niejednego rabusia. (automatyka domowa FIBARO)

Home Center 3_03
Home Center 3 - FIBARO

Bramy i Rolety

Systemy automatyki domowej połączone np. ze stacją pogodową odpowiednio reagują na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Kiedy na zewnątrz wieje silny wiatr, automatyka zamyka rolety w twoim domu – i już nic Ci nie grozi. 

Automatyka domowa pozwala Ci sterować roletami z każdego miejsca w Twoim domu. Więc kiedy słońce świeci zbyt mocno, a ty akurat siedzisz na przeciw okna zamiast myśleć o okularach przeciwsłonecznych wystarczy opuścić nieco rolety za pomocą aplikacji w telefonie. A wieczorem, rolety albo opuszczą się same (jeżeli ta czynność zostanie ustawiona w harmonogramie) albo zrobisz to jednym kliknięciem w aplikacji.

Powiązanie rolet z automatyką domową to również gwarancja bezpieczeństwa. Jeżeli czujnik wykryje zbyt wysoki poziom czadu rolety otworzą się, a okna uchylą, aby jak najszybciej przewietrzyć pomieszczenie. Dodatkowo, system wyśle Ci poprzez aplikację powiadomienie o podwyższonym stężeniu czadu.

Wyjeżdżasz na dłużej? Zamień swój dobytek w strzeżoną twierdzę. Przekraczając linię swojej bramy wjazdowej możesz jednocześnie załączyć alarm przeciwwłamaniowy, opuścić wszystkie rolety, a także zamknąć i zablokować bramy i bramki wejściowe.

Automatyka domowa to też podstawowe zabezpieczenie i ochrona mienia

Poza blokadą bram i furtek wejściowych oraz zamykaniem rolet, opuszczając swój dom możesz powierzyć go dodatkowej opiece firmy ochroniarskiej. Dodatkowy nadzór i szybkość reakcji, kiedy jesteśmy daleko od domu daje nam poczucie beztroskiego spokoju. 

Wall Plug2
Wall Plug2 - FIBARO

Bezpieczeństwo domowników
(przed zdarzeniami nieoczekiwanymi tj. pożar lub zalanie)

Wczesne wykrywanie zalania, dzięki specjalnym czujnikom i możliwości elektrycznego zamknięcia zaworu. 

Momentalne wykrycie niespodziewanych opadów gradu domknie okna i zamknie jednocześnie żaluzje w całym Twoim domu. Dzięki temu obejdzie się bez wymiany okien. 

A na zbyt dużą wilgotność w Twoim domu zareaguje dodatkowa wentylacja.

O pożar w domu wcale nie jest tak trudno. Wystarczy chwila nieuwagi, a ogień może się zająć od pozostawionej bez opieki kuchenki czy żelazka. Czujniki wrażliwe na dym od razu zareagują, wysyłając do Ciebie powiadomienie o możliwym zagrożeniu. Dzięki szybkiej reakcji systemu możesz wezwać straż pożarną i ocalić swój dobytek.

Ciesz się zawsze czystym powietrzem w Twoim domu.

Często nie odczuwamy, że do naszego domu dostają się z zewnątrz zanieczyszczenia. Lecz dzięki czujnikom cząstek stałych, które wykrywają przekroczenie optymalnego poziomu zanieczyszczenia, otrzymasz informację w aplikacji, a system zamknie od razu wszystkie okna jednocześnie uruchomiając oczyszczanie powietrza.

Automatyka domowa Wall Plug11
Automatyka domowa Wall Plug4

 

Miej swoje maluchy zawsze na oku Automatyka domowa umożliwi Ci kontrolowanie aktywności swojego maluszka, kiedy słodko śpi, czy bawi się samodzielnie w pokoju. Dobrze zaplanowana automatyka w twoim domu będzie na bieżąco sprawdzała jakość powietrza, temperaturę a także wilgotność. Dzięki temu będziesz miał/a pewność, że dziecko jest bezpieczne i zdrowe.

Automatyka domowa pozwala również na monitoring usterek w Twoim domu. Podpięte urządzenia elektryczne są na bierząco weryfikowane. Dzięki specjalnym wtyczkom masz możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzeń. Możesz również sprawdzić, wskaźnik poboru z energii, zostaniesz też powiadomiony/a o jego niewłaściwej pracy. Dzięki temu możesz od razu reagować i odłączyć urządzenie od prądu.

Automatyka domowa - ulubiony klimat

Zabezpieczenie i ochrona mienia

Poza blokadą bram i furtek wejściowych oraz zamykaniem rolet, opuszczając swój dom możesz powierzyć go dodatkowej opiece firmy ochroniarskiej. Dodatkowy nadzór i szybkość reakcji, kiedy jesteśmy daleko od domu daje nam poczucie beztroskiego spokoju. 

Ogród i najbliższa okolica

Automatyka domowa zadba również o Twój ogród. Teraz nie tylko możesz ustawić harmonogram podlewania. Dzięki automatyzacji oraz odpowiednio dobranym urządzeniom możesz również dopasować częstotliwość podlewania do aktualnej wilgotności gleby

A jeżeli posiadasz ogromne połacie terenu możesz zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo instalując monitoring. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować co się dzieje w najodleglejszych zakątkach swojej posiadłości. Monitoring powiązany z systemem alarmowym da ci gwarancję, że nikt obcy nie naruszy twojego terenu niezauważony. (automatyka domowa Hikvision, automatyka domowa bCS, monitoring BCS, monitoring Hikvision) 

DS-2CD2T47G1-L Hikvision ColorVue

Automatyka domowa, temperatura i rachunki 

Idealne warunki w twoim domu, teraz to możliwe. Ustawiając ulubioną wartość temperatury oraz wilgotności, automatyka domowa dopilnuje aby zawsze panowała Twoja ulubiona atmosfera. Dodatkowym atutem takich ustawień jest widoczna oszczędność w miesięcznym rozliczeniu. (automatyka domowa satel)

Automatyka domowa INT-TSH2-B (2) SATEL

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniami automatyki domowej, zapraszamy do kontaktu 👉🏻 TUTAJ

Napisz, zadzwoń, albo porostu odwiedź nas w naszym biurze przy Bitwy Białostockiej 6. Dobierzemy odpowiednie urządzenia, rozwiązania dopasujemy do Twojego budżetu. Możesz na nas liczyć.