CCTV

CCTV

CCTV – to bez tych systemów trudno wyobrazić sobie nowoczesne, bezpieczne miejsca użytku społecznego.

Monitoring wizyjny stosowany jest głównie w celu poprawy bezpieczeństwa. Zaleca się wykorzystanie systemów monitoringu do np. instytucji lub przestrzeni użytku publicznego, sklepów czy komunikacji miejskiej. Jest również wykorzystywany do monitorowania ruchu drogowego oraz do nadzoru procesów przemysłowych (np. przemysł chemiczny).

Kluczowe charakterystyki CCTV

Najnowsze rozwiązania z dziedziny telewizji przemysłowej cechują 3 kluczowe punkty:

  1. wysoka jakość obrazu,
  2. inteligentne zarządzanie szybkością transmisji,
  3. bezpieczeństwo danych.
Portfolio CCTV

Portfolio produktów zawierających się w obszarze telewizji przemysłowej obejmuje kamery Smart IP, kamery analogowe HD, kamery szybkoobrotowe, rejestratory NVR i DVR, oprogramowanie VMS, systemy kontroli dostępu, kodery i dekodery a nawet drony.

W zależności od stosowanej technologii wyróżnianych jest kilka rodzajów systemów monitoringu: AHD, HD-CVI, HD-SDI oraz najnowocześniejszy i dający największe możliwości: IP (monitoring IP zwykle definiowany jest oddzielnie, ponieważ CCTV określane jest głównie dla kamer analogowych).

Telewizja przemysłowa to systemy przyszłości

Stale poszerzane są granice możliwości tej technologii. Wszystko po to by zbudować tak inteligentne rozwiązania, które sprostają najbardziej wygórowanym wyzwaniom stawianym nowoczesnym systemom bezpieczeństwa.

Oczywistą spodziewaną korzyścią jest ta biznesowa, do której dążą wszyscy inwestorzy, a która wychodzi poza samą ochronę życia i mienia.